05.02.2019 | 15:30

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 26 листопада  2018 року №2631-VIII призначено чергові вибори Президента Українина неділю,  31 березня 2019 року.

Не пізніше, як за п’ять днів до дня голосування всім виборцям району, які є зареєстровані, принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні Вам повідомлять про включення Вас до попереднього списку виборців Вашої виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісію, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Якщо Ви отримали запрошення і Ваші дані вказані правильно, значить все у Вас добре. А якщо Ви не отримали запрошення, це привід прийти самому і уточнити причину відсутності у Вашій дільничній виборчій комісії або у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату райдержадміністрації. Відділзнаходиться у приміщенні районної державної адміністрації, за адресою: смт Кегичівка, вул.Волошина, 50, кабінет № 12,телефон 3-20-14. При собі необхідно обов’язковомати паспорт.

Ви, як виборець, можете звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділуведення Державного реєстру виборців не пізніше 25 березня 2019 року із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб.  Заяви подані пізніше не розглядатимуться.

Як бути тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися?

Тим виборцям, які не здатні самостійно пересуватися, але в списках у них немає відмітки “НСП”, рішенням дільничної комісії на підставі їх заяви та довідки медичної установи про стан здоров'я надається можливість проголосувати за місцем перебування (вдома). Така заява разом з довідкою повинна бути надіслана поштою або передана іншими особами до дільничної комісії до 20 години останньої п'ятниці перед днем голосування.

Законодавство забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування

за п’ять днів до виборів, не змінюючи виборчу адресу.

Виборець за місцем перебування у день виборів або за виборчою адресою подає заяву відділу ведення Державного реєстру виборців, не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування - тобто до 2березня включно.

У заяві зазначаються ідентифікаційні персональні дані виборця, які однозначно визначають його особу, а також мотивування необхідності тимчасової зміни місця голосування та адреса, де він перебуватиме в день виборів із зазначенням виборчого округу та його номера (за наявності). До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси( наприклад довідку з навчання, місця роботи, про право власності або оренду житла, документи про робоче відрядження, тощо). У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

Виборці, виборча адреса яких знаходиться на території АРК та міста Севастополя, на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначаються Президентом України можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.
            Заява розглядається органом ведення Реєстру невідкладно, але не раніше дня початку відповідного виборчого процесу чи процесу референдуму та не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування.

Якщо за результатами розгляду заяви встановлено її обґрунтованість та наявність підтверджуючих документів, виборцю видається посвідчення про тимчасову зміну місця голосування, яке діє одноразово.

Побажання виборцям

Щоб не залишитися осторонь від виборів, і щоб Ваше ім'я було вписане  у  списки виборців потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у цих списках. А це можна зробити вже сьогодні. Тим самим Ви внесете свій внесок в незалежне проведення виборів Президента України. Ну і не забудьте, звичайно, взяти участь у голосуванні, адже результат Виборів 31 березня 2019 року залежить лише від Вас.

Відділ ведення Державного реєстру виборців

апарату районної державної адміністрації.