06.02.2018 | 09:41

01 лютого в КЗ «Обласному організаційно-методичному центрі культури і мистецтва» відбулося відкриття обласної виставки сучасного одягу та аксесуарів в етнічному стилі «Динаміка традиції» , яка буде проходити до 28лютого 2018 року.

В експозицію увійшло понад 100 елементів одягу та аксесуарів виконаних дизайнерами-початківцями з м. Харкова та майстрами народного мистецтва з Великобурлуцького, Краснокутського, Первомайського, Валківського, Богодухівського, Лозівського, Кегичівського, Нововодолазького, Дергачівського, Ізюмського районів Харківської області.
         Від Кегичівщини  в заході  прийняла участь майстриня, викладач художнього відділення Слобожанської ДМШ Ольга Муха. На виставці  були представлені її вироби – прикраси із кераміки.

Автори-учасники  передали у своїх роботах вплив народних традицій на формування образу сучасних українців. На урочистому відкритті відбувся показ етнічних колекцій від студентів Харківського коледжу текстилю і дизайну та Харківської державної академії дизайну та мистецтв.
         Етнічний стиль - це не національний одяг, а одяг, у створенні якого використовуються елементи народних мотивів, традиційних орнаментів, крою виробів, обробки деталей тощо. Сучасне вбрання, виконане в українському етностилі, не тільки несе частку нашої стародавньої культури, а й набуває символічного й патріотичного змісту, впливає на етнічну приналежність і національну самосвідомість людини.