12.02.2018 | 12:09

1 лютого 2018 року викладач художнього відділення Кегичівської ДМШ Волошина Ольга Юріївна проводила відкритий урок з учнями старших класів по предмету за вибором (ткацтво) на тему «Плетіння гобелену». Народне декоративно-прикладне мистецтво втілює в собі талант народу, його мудрість, розуміння краси і добра.
Ткацтво – це одне із давніших ремесел, а гобелен – один із видів декоративно-прикладного мистецтва, односторонній безворсовий килим з сюжетною або орнаментальною композицією витканий вручну перехресним плетінням ниток. Класичний  гобелен до ХХ ст.. – це переважно живописна картина, виконана засобами ткацтва. Гобеленова техніка дає змогу відтворювати людські постаті, обличчя, досягаючи об’ємності і пластичності.
Вперше наші учні знайомляться з технікою плетіння гобелену завдячуючи талановитій, креативній Ользі Юріївні. Насамперед  багато часу приділялося підготовчим роботам. Адже необхідно було виготовити рами з натягнутими нитками основи. Основу можна кріпити, натягуючи на гвіздки вбиті в раму. Всі гвіздочки діти забивали самі. Потім на папері виконували ескіз роботи по якому і буде ткатися сам гобелен. Техніка ручного ткацтва дуже трудомістка і займає багато часу. Але діти з захопленням, дуже старанно виконували кожен свою роботу. Маємо надію на те, що в подальшому кращі роботи наших учнів будуть представлені на обласних конкурсах.