12.02.2018 | 15:15

Інклюзивна освіта – один із пріоритетних напрямів державної освітньої політики України. Вона створює рівні можливості для дітей з особливими освітніми потребами.

Президент України Петро Порошенко ініцюював розвиток інклюзивного навчання, підписав відповідний закон, а в свою чергу голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична дала доручення, щоб у кожному районі був створений інклюзивно-ресурсний центр.

З цією метою голова районної державної адміністрації Роман Гончаров відвідав Кегичівський ліцей.

Разом з начальником відділу освіти Кегичівського району Шматченко С.Д. та з директором Кегичівського ліцею Руденко Т.В. керівник району оглянув приміщення, де планується створити інклюзивний ресурсний центр. Обговорили всі деталі, умови та строки.  Можна сказати, щороботащодо створення інклюзивного освітнього середовища у нашому регіоніпочалась.

Інклюзивний ресурсний центр повинен відкритися, щоб забезпечити права дітей з особливими потребами, для здобуття середньої освіти, для отримання комплексної психологічно-педагогічної оцінки розвитку дитини, для надання психологічної допомоги та забезпечення системного кваліфікаційного супроводження цих дітей.

Також в Кегичівському ліцеї буде створена ресурсна кімната для дітей позашкільного та шкільного віку. В цій кімнаті діти матимуть змогу відпочити, пограти та отримати допомогу психолога.
Діти, з урахуванням їхніх індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності, будуть всебічно охоплені освітніми послугами.

Як зазначив Роман Анатолійович, унашому районі понад50 дітей з особливими освітніми потребамивіком від 3до 18 років. У цьому центрі вони отримуватимуть необхідну допомогу, лікування, знання. Висловив своє сподівання, що завдяки цьому центру вони виростуть здоровими і затребуваними у суспільстві.