02.03.2018 | 08:07

Районна державна адміністрація інформує стосовно програми Європейського банку реконструкції та розвитку (далі – ЄБРР) для малого та середнього бізнесу, яка дозволяє залучати досвідчених консультантів задля виявлення потреб та розвитку бізнесу.

Малий та середній бізнес є каталізатором економіки багатьох країн. Найчастіша проблема, з якою стикається велика кількість власників бізнесу – спроба самостійно вирішити ті питання, що потребують професійного зовнішнього втручання, а також відсутність розуміння ефективного використання наявних коштів. Так, ЄБРР було створено програму, яка дозволяє залучати досвідчених консультантів задля виявлення потреб та розвитку бізнесу. В результаті роботи із зовнішніми консультантами у власників організацій з’являються інструменти, навички і необхідні знання для підвищення внутрішньої ефективності та активного розвитку.

На вищезазначені консалтингові проекти й спрямовані гранти (безповоротна фінансова допомога) у розмірі 50% від чистої вартості (без ПДВ). Гранти надаються завдяки ресурсам донорів: Європейський Союз, уряд Швеції, уряд Сполучених Штатів Америки та Спеціальний Фонд Акціонерів ЄБРР.

ЄБРР допомагає:

-  знайти професійних консультантів та залучити їхні знання та інструменти для розвитку Вашого бізнесу;

-  оцінити потреби Вашого бізнесу;

-  супроводити проект від самого початку до його завершення;

-  компенсувати частину вартості проекту у розмірі 50% від вартості проекту (без ПДВ), але не більше 10 000 євро на одне підприємство; для проектів з енергоефективності компенсація становить 75%.

Вимоги до бізнесу, що може отримати грант на консалтинговий проект:

-  більше 2-х років на ринку;

-  більше 50% компанії належить громадянам України;

-  від 10 до 250 співробітників у штаті компанії;

-  потенціал для розвитку;

-  гарна ділова репутація власників;

-  потреба у залученні консультанта (у першу чергу, по незнайомим компанії напрямкам).

Консалтинговий проект має бути орієнтований на такі напрямки: інформаційні технології, системи якості, стратегія, експортний консалтинг, маркетинг, організаційне консультування, операційна ефективність, інженерні рішення, енергоефективність, управління фінансами.

Приклади реалізованих проектів можна знайти за наступними посиланнями:

Оптимізація бізнес-процесів у медичному центрі;

Вдосконалення корпоративного управління для виробника водяних фільтрів;

Розробка веб-сайту дистриб’ютора електротехнічної продукції;

Розробка системи управління інформації для дистриб’ютора;

Застосування енергозберігаючих технологій у мережі спортивних клубів;

Розробка стратегії розвитку для оператора роздрібної торгівлі;

Розвиток нового каналу продажу у виробника розхідних матеріалів;

Впровадження системи якості у виробника бутильованої води;

Розробка нового бренду для виробника солодощів.

Проектний цикл складається із 9 кроків (переглянути тут).

Кроки до старту консалтингового проекту (у середньому опрацювання заявки триває від 2 до 4 тижнів):

1 крок. Завантажити анкету, заповнити її та надіслати, разом із необхідними документами на розгляд на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

2 крок. Перевірка наданих документів ЄБРР.

3 крок. Зустріч з представниками ЄБРР.

4 крок: Затвердження кандидатури підприємства на участь у програмі.

5 крок. Донесення рішення до компанії, що подала заявку.

Перелік необхідних документів:

1. Якісна скан-копія анкети-заявки за підписом директора компанії.

2. Якісна скан-копія витягу/виписки з державного реєстру компаній або електронний витяг з державного реєстру за останній або поточний роки.

3. Якісна скан-копія фінансових звітів (форми 1 та 2) за останні 2 роки, що завірені печаткою державного органу про їх отримання або до яких прикладено електронні квитанції про прийняття звіту державним органом; для ФОП  – річні податкові декларації.

4. Кольорова скан-копія статуту компанії (або копії всіх сторінок паспорту для ФОП).

Також, необхідно надати заявку за наступним посиланням: НАДАТИ ЗАЯВКУ НА КОНСАЛТИНГОВИЙ ПРОЕКТ.

Відбір консультанта відбувається через процедуру міні-тендеру. Клієнт обирає консультанта серед отриманих від ЄБРР кандидатів. Клієнт також, можедодатково пропонувати інших консультантів, але такому консультанту необхідно буде пройти процедуру пре-кваліфікації згідно з процедурами ЄБРР перед початком проекту.

Існують інші онлайн продукти, а саме:

1. Онлайн бізнес-діагностика. BusinessLens– унікальна платформа, що допоможе прискіпливо подивитись на власний бізнес, оцінити його ключові аспекти та найти можливості для подальшого розвитку безкоштовно:

- загальний сайт знаходиться за посиланням: BusinessLens;

- сайт для жінок-підприємниць:«Жінки в бізнесі».

2. Кредитування. Деталі щодо можливості отримання кредиту тут, де також зазначені відповідні контактні особи з питань кредитування.

3. Тренінги. Можнаслідкувати за анонсами щодоновихтренінгів на сторінціЄБРР: Консультації для малого бізнесу уFacebook.

Центри підтримки бізнесу EU4Business:

- контакти15 Центрів підтримки бізнесу EU4Businessможна знайти за посиланням: https://drive.google.com/file/d/0B1iW_VaQn0BhV3VvX09Zc1ZvX1k/view;

- про діяльність, тренінги та заходи центрів, що проводяться для розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, можна дізнатись безпосередньо зв’язавшисьіз представникамиза вищезазначеним посиланням мережі Центрів підтримки бізнесу.Можна звертатись до будь-якого центру з даного переліку за інформацією щодо наявних можливостей для розвитку малого й середнього бізнесу в Україні. Центр підтримки бізнесу у Харкові знаходиться за адресою: пр. Незалежності 2, офіс 414, м. Харків, 61058або можна звернутись за тел.: 766-12-72/73, а також, за e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..