03.05.2018 | 08:30

27-28 квітня 2018 року в м. Лозова Харківської області в приміщенні ОКЗ «Лозівське училище культури» пройшов І відкритий фестиваль-конкурс мистецтв «Народні джерела». Організаторами даного заходу виступили  Управління культури і туризму Харківської обласної державної адміністрації, Лозівська міська рада та ОКЗ «Лозівське училище культури і мистецтв», які і взяли на себе всі витрати пов`язані з організацією та нагородженням учасників. Метою цього феєричного дійства стало виявлення та підтримка обдарованих дітей і молоді, популяризація надбань української національної культури. Професійне журі під головуванням головного спеціаліста відділу культури, мистецтв та навчальних закладів Стецюк В. О. та директора ОКЗ «ЛУКІМу» Заслуженого працівника культури України Чурилова В. І. оцінювали оригінальність розкриття  теми, якість музичного матеріалу, артистизм, техніку виконання, відповідність костюмів, новаторство, сучасність і творчий підхід. Фестиваль-конкурс проходив у віковій категорії від 6 до 18 років, в номінаціях: вокал, народні інструменти, ансамблі, фортепіано та хореографія з різних куточків України.

Слобожанська ДМШ (директор Резнік Н. С.) представили на фестивалі-конкурсі в номінації «Народні інструменти» ансамбль шумових інструментів (керівник Суховій Г. В.) стали Лауреатами І премії, в номінації «Хореографія» середня група хореографічного колективу «СВІТАНОК» (керівник Дорохова А. Г.) з єврейським та українським танцями стали Лауреатами І премії, а старша група з Дагестанським танцем отримали  Лауреатів ІІ премії. В номінації «Фортепіано» (викладач Корнєва В. А.) Олянич Володимир і Савченко Поліна стали Дипломантами, в номінації  «Вокал» (викладач Миколаєнко О. Ю.) Безміліцина Анна (соло), Красова Лілія (соло) та вокальний ансамбль «ЛІРА» стали Дипломантами.

Від Кегичівської ДМШ в номінації «Хореографія» був представлений хореографічний колектив «Веселка» (керівник Петренко А.Ш.), який отримав диплом Лауреатів І премії за хореографічну композицію «Єврейська полька» та диплом Лауреатів ІІ премії за індійський танець «Знайти і не втрачати». В номінації «Естрадний вокал» виступали учні класу сольного співу Лисенко Софія, Талалаєва Катерина та вокальне тріо «Веселі нотки» (викладач Дмитренко О. В.), які стали Дипломантами конкурсу.

Учасники фестивалю-конкурсу продемонстрували високий рівень професіоналізму . Талановиті  діти є найбільшою цінністю у сучасному світі, а для незалежної України розвиток творчих здібностей набуває пріоритетного значення.

Приємно, що з Лозівським училищем культури нас поєднує тісна співпраця: випускники наших музичних шкіл навчаються в даному закладі: з Кегичівської ДМШ – Устименко Аліна (клас гітари) і Полуектова Олександра (художнє відділення), Пугач Марина – випускниця училища; зі Слобожанської ДМШ – Дмітрієва Анна (хореографія) і Пахомова Олександра (декоративно-прикладне мистецтво), а випускниця Дорохова А. Г.  працює  викладачем.