14.05.2018 | 14:11

Відповідно Указу Президента України №33/2018 від 15.02.2018 року з 1 квітня по 31 травня  та з 1 жовтня по 30 листопада 2018 року проводиться призов на строкову військову службу. Призовники будуть проходити службу в лавах Збройних Сил України, підрозділах Національної Гвардії та Державної спеціальної служби транспорту.

Згідно з рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, введеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744/2014: військовослужбовців строкової служби до виконання бойових завдань на території в Донецької та Луганської областей залучати заборонено.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 р. № 587 громадянам України, які будуть призвані на строкову військову службу здійснюється виплата грошової допомоги, в розмірі двох мінімальних заробітних плат, крім того за громадянами, які офіційно працевлаштовані, зберігається робоче місце на час служби та середньомісячна заробітна плата.

На строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров'я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.

Порушення призовниками правил військового обліку, неявка їх на виклик до військового комісаріату без поважних причин або несвоєчасне подання в обліковий орган, де вони перебувають на військовому обліку, відомостей про зміну місця проживання, освіти, місця роботи, посади  тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ухилення від призову на строкову військову службу – карається обмеженням волі на строк до трьох років згідно ст. 335 Кримінального кодексу України.