14.05.2018 | 14:38

Військова служба в Збройних силах України – це почесний обов’язок громадянина по захисту своєї держави, її територіальної цілісності, своїх сімей та рідних. На військову службу за контрактом в ЗСУ можуть бути розглянуті чоловіки та жінки від 18 до 57 років.

Для вибору фаху та місця подальшого проходження контрактної служби пропонується широкий спектр військових спеціальностей в різних родах військ. Згідно ст. 20 Закону "Про військовий обов’язок і військову службу" N 2232-ХІI, на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу приймаються:

- громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту;

- військовослужбовці, які проходять строковую військову службу;

- військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:

- відсутність судимостей;

- стан здоров’я та придатність до військової служби за медичними показниками та показниками профвідбору;

- фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу;

- загальноосвітній рівень;

- мотивація до військової служби;

- рівень сформованості ідейних цінностей, моральних та професійних якостей.

З 1 березня 2018 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України № 704 згідної якої одноразова виплата особам, що вперше уклали контракт, сягає до 17000 гривень.

Грошове забезпечення контрактника у 2018 році становить:

-        стрілець – 7038 гривень;

-        водій – 7098 гривень;

-        радіотелеграфіст – 7145 гривень;

-        старший стрілець – 7499 гривень;

-        командир відділення – 7700 гривень.

Крім того додаткова щомісячна грошова винагорода під час виконання бойових завдань на території Донецької та Луганської областей на першій лінії оборони становить  10000 гривень, на другій лінії оборони – 4500 гривень.