12.06.2018 | 13:43

Через різнобарвні призми.

Самовіддано й натхненно
Ми вкладаємо всю душу
В те, в що вірим достеменно,
В те, що любим непорушно.

У мистецькому пориві
Знов лунають всі райони,
Бо бринять на Харківщині
Слобожанські передзвони!

І знову вкотре на теренах Харківської області задзвеніли «Слобожанські передзвони», що цього року проходять в місті Харків на базі Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького з 2 по 30 червня в рамках культурно-мистецьких заходів до 80-ї річниці КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури і мистецтва».

Цей масштабний обласний огляд-конкурс аматорів народного мистецтва Харківської області покликаний сприяти реалізації регіональної культурної політики з урахуванням традицій, звичаїв, обрядів, самобутності та особливостей територіальної громади, а також націлений на розкриття творчого потенціалу районів, міст, ОТГ, а саме аматорських колективів, талановитих виконавців, майстрів декоративно-прикладного мистецтва, їх пошук, підтримку та підвищення їхньої художньої майстерності.

10 червня нестримним бурхливим потоком талантів замайоріла на Слобожанських передзвонах і Кегичівщина. У яскравому розмаї творчого піднесення кращі з кращих представляли, як завжди, на найвищому рівні наш район. Виставка робіт наших майстрів та учнів дитячих музичних шкіл району привітно і гостинно закликала усіх помилуватися найрізноманітнішими оригінальними виробами декоративно-ужиткового мистецтва, в кожен з яких вкладена не лише наполеглива кропітка праця, але й любов і душа його автора. Усі бажаючі могли познайомитися з творчістю Марини Пугач, Ольги Мухи, Альони Пахомової, Валентини Насєдкіної, Надії Тесленко, Анни Шангіної, Оксани Голопьорової, учнів викладачів художнього відділення Кегичівської ДМШ Ольги Волошиної та Ганни Коношко, членів гуртків при бібліотеках Кегичівської ЦБС та інших.

Концертна програма Кегичівського району як заключного учасника того дня мала бути дійсно яскравою, запальною і життєдайною. І, певне, не буде перебільшенням сказати, що саме такою вона і була, адже привертала увагу своєю різноплановістю та багатогранністю. Своїми виступами захоплювали вокалістка Катерина Талалаєва та хореографічний колектив «Дивоцвіт» Кегичівської дитячої музичної школи під керівництвом Любові Іванової, хореографічний колектив «Світанок» Слобожанської дитячої музичної школи під керівництвом Анастасії Дорохової, народний аматорський колектив фольклорний ансамбль «Кегичівські піснярки» Кегичівського районного Будинку культури (художній керівник Олена Терех), жіночий вокальний ансамбль «Калинонька» села Андріївка (художній керівник Тетяна Нудьга), театральний колектив «Джерело» Кегичівського районного Будинку культури (художній керівник Ірина Карунська), жіночий вокальний ансамбль «Горлиця», Бесарабівського сільського клубу (художній керівник Вікторія Галущак-Кривошея), ансамбль шумових інструментів «Домісолька» Слобожанської дитячої музичної школи під керівництвом Галини Суховій, хореографічний колектив «Мрія» села Андріївка під керівництвом Анжели Петренко, дитячий вокальний ансамбль «Веселі нотки» Кегичівської дитячої музичної школи під керівництвом Ольги Дмитренко, солістка Кегичівського районного Будинку культури Тетяна Яшан, хореографічний колектив  «Веселка» Кегичівської дитячої музичної школи під керівництвом Анжели Петренко, народний аматорський колектив чоловічий вокальний ансамбль «Соколи» Кегичівського районного Будинку культури (художній керівник Юрій Волошин) та інші.

Уся концертна програма відзначалася злагодженістю, відпрацьованістю та високим рівнем підготовки, яскравий початок плавно і органічно перейшов у феєричне завершення, де на сцені запалали всі учасники звітного концерту як символ величності та згуртованості Кегичівщини. І це справді так, адже цього року обласний огляд-конкурс аматорів народного мистецтва Харківської області «Слобожанські передзвони» об’єднав навколо спільної мети – достойно представити свій район, велику кількість людей. Лише учасників з нашого району, які прибули до Харкова, налічувалося понад 150 чоловік. Тому хочеться щиро подякувати за підтримку та всебічне сприяння, за неоціненні старання і зусилля, за прагнення і віру голові Кегичівської РДА

Роману Гончарову, першому заступнику голови Кегичівської РДА Тетяні Данько, начальнику відділу освіти Кегичівської РДА Світлані Шматченко, працівникам відділу культури і туризму Кегичівської РДА, майстрам, аматорам сцени, юним учасникам цього обласного заходу та їхнім батькам.

Все це ще раз доводить, що тільки разом, тільки спільними зусиллями в злагоді, взаєморозумінні та взаємопідтримці, долаючи усі перешкоди, ми готові йти до єдиної мети і досягати її, знову і знову доводячи, що Кегичівщина – це край щирих, дружніх, цілеспрямованих і безмежно талановитих людей.