06.08.2018 | 08:30

Відповідно до повідомлення Секретаріату Угоди про збереження європейських популяцій кажанів у кінці серпня 2018 р. у багатьох країнах Європи планується проведення еколого-просвітницької акції «Міжнародна ніч кажанів», яка організовується щорічно.

Метою заходу є привернення уваги громадськості до необхідності збереження рукокрилих. Чимало видів кажанів знаходяться на межі зникнення. До червоної книги України внесено 26 видів кажанів, вони також охороняються відповідними міжнародними договорами, стороною яких є Україна.

На підтримку заходу пропонується безкоштовні матеріали у вигляді постерів формату А2 та А3, які можна замовити у Секретаріаті EUROBATS, скориставшись формою онлайн замовлення, яка розташована за посиланням: http://www.eurobats.org/sites/default/files/poster_for_website.JPG

Проведення в Україні ночі кажанів є значною подією, оскільки на території нашої держави всі види рукокрилих занесені до Червоної книги України та потребують охорони. Міжнародна ніч кажанів проводиться з 2001 року в більш, ніж 60 країнах.

Сьогодні багато видів кажанів перебувають на межі зникнення. Це пов’язано із знищенням місць їх проживання, з застосуванням отрутохімікатів і переслідуванням з боку людини – через елементарні неграмотність і забобони. У ці дні в багатьох європейських країнах проводяться лекції, виставки, семінари, присвячені охороні цих тварин, а в святкову ніч організовуються екскурсії, під час яких можна побачити, зрозуміти і полюбити цих незвичайних тваринок.