08.08.2018 | 11:40

Всі ми особливо шануємо хліб, бо він дається нелегко, обробіток землі потребує багато праці. Хліб – це основа життя, а жнива — підсумок усієї праці аграріїв. До початку жнив всі готувалися ретельно, як до тяжкої відповідальної роботи, коли доводиться  працювати від зорі до зорі, незважаючи на спеку й втому. Нарешті   завершився тривалий  урожайний марафон, який було розпочато  ще минулорічної  осені.
      Ми завжди  сподіваємось на гарний врожай, але щороку погодні умови вносять свої корективи і немає жодного року, коли вони сприяють високим врожаям та своєчасному збиранню.
    Та цього року матінка-природа влаштувала справжні випробування для селян ще з осені,  весняно-літня посуха теж не сприяла наливанню колоса, а наприкінці червня сильна злива і град в окремих господарствах просто звела нанівець працю хліборобів. Було пошкоджено більше чотирьох тисяч гектарів посівів, з них озимої пшениці 1100 га (10% від посіяного). Це, в свою чергу, теж вплинуло на результати жнив. Крім того, зливові дощі при завершенні збиральної кампанії  не дали можливості вчасно завершити обмолот зерна, тому сільгосптоваровиробники, в господарствах яких було призупинено жнива, очікували першої можливості виходу в поле для їх завершення.
      Збирання ранніх зернових та зернобобових культур проведено організовано,      люди працювали сумлінно.
      В середньому  по району маємо таку урожайність:
-    озима пшениця – 29,5 ц/га;
-    ярий ячмінь – 28,5 ц/га;
-    горох – 21,7 ц/га.
    Всього намолочено біля 50 тисяч тонн зернових. На один гектар в господарствах отримано ранніх зернових по 28,2 ц. Лідерами по урожайності озимої пшениці є ТОВ АФ «Українське насіння» (54,5 ц/га) та                             ТОВ АФ «Сади України» (46,3 ц/га). Найкращі досягнення по ярому  ячменю в ПП «Агропрогрес» (37,9 ц/га) та ПП «Андріївка» по гороху -  32,7 ц/га.
       Вітаю всіх аграріїв району із завершенням жнив. Зичу всіляких життєвих гараздів та прихильності від погоди.