05.12.2018 | 8:30

Резервісти Збройних Сил України – це громадяни України, які у проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших військових формуваннях на підставі контракту.

Резервісти проходять службу шляхом залучення на навчальні збори у військових частинах під час практичних заходів бойової підготовки.

Основним завданням військового резерву є підвищення та підтримання військової навченості громадян з метою виконання завдань по захисту держави на професійному рівні.

Укласти контракт на проходження служби в резерві може кожен громадянин України, віком від 18 до 60 років, незалежно від статіта віросповідання.

Резервіст, який уклав контракт на проходження служби в резерві, може бути призваний на навчальні збори лише до своєї частини, на свою посаду. Резервістам, які уклали контракт, надається переважне право отримати вищестоящу посаду, чергові військові звання.

Фінансове забезпеченнярезервістів передбачаєщорічнувиплатугрошовоївинагородиу відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки,  відшкодуваннякомпенсаціїза проїзд до місця проходження зборів та у зворотному напрямку, а такожздійсненнявиплатидобових.

Під час проходження служби резервісту гарантуються відповідні соціальні гарантії, можливість кар’єрного зростання по службі і отримання чергових військових звань.Таким чином служба в резерві–  це майже єдина можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.

Резервістамгарантуєтьсязбереження робочого місця на весь період виконання обов’язків служби у військовому резервіта виплата середньомісячної заробітної плати особам, які офіційно працевлаштовані.

Генеральним штабом Збройних Сил України вже підготовлено законопроект, який передбачає забезпечення резервістів соціальним пакетом, аналогічним тому, який мають військовослужбовці за контрактом, у тому числі: грошове забезпечення на рівні військовослужбовців за прослужені дні, безкоштовне медичне забезпечення резервістів у військово-медичних установах, пільгове отримання ними вищої освіти, врахування служби в резерві при обчисленні пенсії тощо.