01.02.2019 | 15:50

01 лютого  2019 року під головуваннням першого  заступника голови районної державної адміністрації  Т.О. Данько   проведено засідання комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації.

26 січня 2016 року був прийнятий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей та підтримки сімей з дітьми», який уперше в українському законодавстві закріпив таку сімейну форму влаштування дітей, як патронатна сім’я.

Для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Першим з розглянутих на комісії  було  питання про влаштування  на виховання до сім»ї патронатного виховання трьох малолітніх дітей та затвердження складу міждисциплінарної команди для роботи з патронатним вихователем та  дітьми .

Також було розглянуто дві заяви щодо  встановлення днів та годин спілкування матері з малолітньою донькою та про влаштування до групи пришкільного інтернату Бесарабівського навчально-виховного комплексу (загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів – дошкільного навчального закладу) Кегичівської районної ради Харківської області малолітніх  дітей. По даних заявах було прийнято позитивні рішення.