06.02.2019 | 16:30

       Службою у справах дітей Кегичівської районної державної адміністрації спільно з  спеціалістом районного відділу ДРАЦС, заступником начальника відділу "Кегичівське бюро правової допомоги" в приміщенні КЗ Кегичівського ліцею для учнів 5 класу було проведено бесіду на тему "Європейська конвенція з прав людини". Європейськаконвенція про захист прав людини і основоположних свобод буласхвалена у 1950 році. Україна як член Ради ЄвропиратифікувалаКонвенцію 17 липня 1997 року, а набрала чинностіКонвенція для України з 11 вересня 1997 року. Спеціаліствідділу ДРАЦС повідомила про те, що в Міністерствіюстиціїприйняли Закон №2475-VIIІ, який в свою чергудає право відповідальним батькам виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу другого з батьківна виїзддитини за кордон для лікування, навчання, участі у змаганнях та відпочинку.Начальник служби у справах дітейнаголосила на профілактиці у дитячомусередовищі, про випадки, якітрапляються на територіїХарківськоїоблатсті, а саме,отруєння алкоголем, медичними препаратами, одурманюючими  речовинами, а такожщодо дітей, якіскоїли самовільні уходи з дому, навчального закладу та перебуваютьурозшуку.                                                                              

        Профілактична бесіда показала, що практично коженучень добре знаєсвоїосновні права: право на життя, право на здоров’я, право на навчання, право на повагудо себе та інше.

      Для закріплення отриманих знань з учнями проведено правову вікторину на основі положень Європейської конвенції з прав людини. Учні отримали реальну можливість у інтерактивній формі застосувати свої знання у сфері права та збагатити власний досвід новою інформацією.