07.02.2019 | 13:55

02.02.2019 р. у патологічному  матеріалі від трупів свиней та їх рештків, знайдених на стихійному сміттєзвалищі при виїзді з вул. Світлої на Кільцевий шлях (територія Московського району м. Харків), виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.

Вкотре звертаємо увагу на те, що африканська чума є надзвичайно заразною вірусною хворобою свиней усіх вікових груп, що характеризується високою смертністю поголів’я і призводить до значних економічних втрат. Вірус АЧС залишається життєздатним у м’ясі від хворих тварин – до 155 днів, у гною та ґрунті – до 3 місяців, в трупах свиней – до 2,5 місяців, у копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців, в солонині – до 1 року, в замороженому м’ясі – до 3 років.

З метою вжиття дієвих заходів щодо недопущення виникнення спалахів цього вірусу на території Кегичівського району 06.02.2019 р. під головуванням заступника голови Кегичівської районної державної адміністрації Пономарьова Є.О. було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації. Зокрема було розглянуто План заходів щодо недопущення занесення та ліквідації африканської чуми свиней на території Кегичівського району та питання продовження дії на 2019 та найближчі роки районної програми проведення заходів, направлених на запобігання та ліквідацію африканської чуми свиней та інших протиепізоотичних заходів боротьби з хворобами тварин.

Крім того, Кегичівському районному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби  в Харківській області спільно з органами місцевого самоврядування доручено провести відповідну інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення та суб’єктів господарювання, забезпечити належний облік та профілактичний огляд свинопоголів’я на території району.