01.03.2019 | 08:32

Вічне слово Кобзаря-2019

Невпізнаний бог в подобі людській,

Криво-святий Пророк знедолених мрій.

У муках душа спустилась з небес

І в наших живих словах Твій дух знов воскрес!

Ці рядки присвячені Великій людині, Славетному поету, Безсмертній душі – Тарасу Григоровичу Шевченку, який є невід’ємною частиною культурної спадщини українського народу, національним героєм, символом України закарбованим у віках.

В ім’я нетлінної пам’яті про Шевченка на теренах Кегичівського району щорічно за підтримки голови Кегичівської районної державної адміністрації Романа Гончарова, голови Кегичівської районної ради Лариси Стефанюк та відділу культури і туризму Кегичівської РДА проводиться масштабний районний фестиваль читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря».

Цього року вже восьмий такий фестиваль відбувся 27 лютого на базі Кегичівської центральної районної бібліотеки, в якому взяли участь 30 учасників з різних куточків Кегичівщини різних вікових категорій, а саме від 6 до 58 років, що представляли районні та сільські бібліотеки, сільські клуби, Кегичівську ДМШ, Кегичівське ПТУ-60. Розпочато захід було щирими словами вітання директора Кегичівської ЦБС Пахомової Римми Олександрівни, що ще більше підбадьорили і налаштували на позитив усіх присутніх.

29 виконавців і 1 автор зворушували, зачаровували, вражали, пробирали до сліз яскравістю образів, оригінальністю виконання, самобутністю виступів і глибинністю відтворення широкого спектру тематичних поетичних та пісенних композицій за авторством Тараса Шевченка та інших поетів. Не зважаючи на досить велику кількість номерів, весь захід пройшов на одному диханні, а тепла і невимушена атмосфера з елементами етно-колориту створювала особливий затишок, хоча зал і навіть фойє бібліотеки були переповнені.

В кінці свята солісти районного Будинку культури порадували усіх присутніх запальними піснями, а місцева поетеса Гиря Людмила своїми авторськими поезіями. Завершився фестиваль виступом начальника відділу культури і туризму Кегичівської РДА О. Терех та традиційною урочистою церемонією нагородження учасників дипломами за участь у VIII районному фестивалі читців-аматорів «Вічне слово Кобзаря», з присвоєнням однієї з 13 номінацій, а також символічними подарунками, що стануть у нагоді кожному учаснику.

Надзвичайно хочеться відмітити той момент, що завдяки підтримці очільників Кегичівського району, спільній злагодженій згуртованій праці працівників усього відділу культури нашого району, зокрема Кегичівських ЦРБ та РДБ, Кегичівського РБК, сільських закладів культури, сприянню небайдужих батьків, молоді та дітей до соціокультурного життя Кегичівщини. Із року в рік нам вдається створювати таке чудове свято, залучати до нього широкий загал, тим самим відроджуючи національну культуру та поповнюючи її скарбницю, виховувати патріотизм, плекати любов до Батьківщини та переймати спадок, який нам заповів Великий Кобзар, феномен української землі, українського народу, української душі – Тарас Шевченко.

Цьогорічний фестиваль «Вічне слово Кобзаря» ще раз беззаперечно підтвердив, що Шевченко – борець за правду, за свободу, за життя, – назавжди у віках, у наших серцях, у нашому генокоді!