09.04.2019 | 15:05

ЗВЕРНЕННЯ

військового комісара до офіцерів запасу, які закінчили військові кафедри і перебувають на обліку в Кегичівському районному військовому комісаріаті

 

"Звертаюся до офіцерів запасу, які не проходили військової служби.

Настав час виконати дану Вами військову присягу на вірність Українському народові і стати на захист територіальної цілісності та недоторканості держави. Прошу прибути до Кегичівського районного військового комісаріату та уточнити свої облікові дані.

Керівництвом Міністерства оборони України було прийнято рішення відновити такий вид служби, як військова служба за призовом осіб офіцерського складу. Це окремий вид військової служби, що регулюється Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 року, Указом Президента України від 10.12.2008 року №1153/2008 "Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України", найбільш детально це питання прописано в наказі Міністерства оборони України від 10.04.2009 року № 170 "Про затвердження Інструкції про організацію виконання Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України".

Військову службу за призовом осіб офіцерського складу впроваджено з метою допідготовки та перепідготовки офіцерів запасу за визначеними військовими спеціальностями, набуття ними практичного досвіду. Офіцери за призовом в обов'язковому порядку пройдуть тримісячну підготовку на курсах перепідготовки та підвищення кваліфікації при вищих військових навчальних закладахта після цього призначатимуться на первинні офіцерські посади до військових частин, які не беруть участь в операції об’єднаних сил на територіях Донецької та Луганської областей. Ці офіцери не залучатимуться до ООС.

Військова служба за призовом офіцерів запасу є обов'язковою. На військову службу за призовом осіб офіцерського складу призиваються особи віком до 43 років, які пройшли повний курс за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри), мають вищу освіту (не нижче бакалавра), яким присвоєне первинне офіцерське звання і які за результатами медичного огляду придатні до військової служби за станом здоров'я.

Хочу зауважити, що призов здійснюватиметься на рівних засадах, як для чоловіків, так і для жінок.

Це не контрактна служба, тобто контракт не підписується. Відповідно до чинного законодавства строк військової служби за призовом для осіб офіцерського складу становить 18 місяців. При цьому слід розуміти, що початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців до курсів перепідготовки та підвищення кваліфікаціїіз районного військового комісаріату, а закінченням - день виключення військовослужбовців зі списків особового складу військової частини.

Тим офіцерам запасу, які з причин передбачених статтею 17 закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" не можуть проходити службу, рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату буде надаватися відстрочка, яка може бути - у зв'язку із сімейними обставинами, за станом здоров'я, для здобуття освіти, а також для продовження професійної діяльності.

Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України за працівниками, призваними на військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності й у фізичних осіб - підприємців, у яких вони працювали на час призову.

Не останнє місце в службі офіцера за призовом займаєтой факт, що відповідно до чинного законодавства офіцери-призовники користуються правами, пільгами та видами забезпечення передбаченими для осіб офіцерського складу, які проходять військову службу за контрактом. Зокрема відсутня відмінність у грошовому забезпеченні між офіцерами контрактниками і офіцерами за призовом.

Ті офіцери запасу, які у будь-який спосіб намагатимуться уникнути призову не маючи на те законних підстав загрожує притягнення до адміністративної або кримінальної відповідальності в порядку, встановленому законом.

Шановні товариші офіцери, закликаю бути вірним військовій присязі і виконати свій обов'язок перед Батьківщиною, шляхом проходження військової служби та здійснення свого посильного внеску в обороноздатність держави".