09.04.2019 | 17:00

 08.04.2019 р. під головуванням заступника голови Кегичівської районної державної адміністрації Пономарьова Є.О. за участі представників органів поліції та ДСНС було проведено робочу нараду з приводу запобігання та припинення випадків підпалу рослинності, а також несанкціонованої вирубки дерев на території Кегичівського району.

Начальником Кегичівського РС ГУ ДСНС України у Харківській області Бережняком Віталієм Івановичем проінформовано присутніх про статистику виїздів пожежних бригад на пожежі у лісосмугах, балках та на полях, пов’язаних з випалюванням листя, сухостою та очерету.

Цього року на території Кегичівського району Харківської області виникло 30 пожеж (лише 08.04.2019 р. було 8 викликів на пожежі.). Прямі збитки від пожеж склали орієнтовно 500 тис. грн. На пожежах загинуло 2 людини.  У зв’язку з настанням теплої засушливої погоди на території району збільшилась кількість пожеж пов’язаних з випалюванням сухостою. З початку року на території Кегичівського району виникло 18 пожеж (60 % від їх загальної кількості) пов’язаних з випалюванням листя, сухостою та очерету, що призвело до нанесення значних збитків державі та навколишньому середовищу. Середня вартість вартісна виїзду одного підрозділу ДСНС України за сигналом «Тривога» в Харківській області станом на 01.01.2019 рік складає 45 350 гривень.

Основні причини пожеж у екосистемі пов'язані з необережним поводженням з вогнем (100 % від їх загальної кількості).

Начальником сектору превенції патрульної поліціїКегичівського відділення поліції Сахновщинського відділу поліції ГУНП в Харківській області Сотніком Віталієм Володимировичем надана інформація про заходи, що вживаються правоохоронними органами стосовно озвучених в ході наради проблемних питань

За наслідками наради, враховуючи характер шкоди, що спричиняють подібні випадки для держави та навколишнього природного середовища, було вирішено скоординувати спільні дії районної державної адміністрації, органів поліції та ДСНС щодо оперативного реагування у разі випадків підпалу рослинності, а також несанкціонованої вирубки дерев, вжити дієвих заходів щодо виявлення та покарання винних осіб.

Звертаємо увагу всіх мешканців району на те, що відповідно до статті 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Важливо, що кримінальна відповідальність за вказаний злочин настає незалежно від розміру нанесеної шкоди та того, скоєний він з прямим умислом або з необережності.

Зокрема, нова редакція статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП) передбачає накладення штрафу на громадян до 1020 грн. і на посадових осіб – до 10200 грн. за незаконну порубку і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення.                                          

Аналогічно вдвічі – до 1020 грн. збільшені штрафи за знищення або пошкодження полезахисних лісових смуг, захисних лісових насаджень вздовж берегів річок, каналів, навколо водних об'єктів, гідротехнічних споруд, на смугах відводу автомобільних доріг, залізниць та інших захисних лісових насаджень (стаття 65-1 КУпАП).  

 До 4250 грн. збільшено розмір штрафу за пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими викидами, відходами і покидьками, що спричиняє його усихання чи захворювання (стаття 72 КУпАП).

За знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об’єктами озеленення; пошкодження дерев і чагарників за межами населених пунктів, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна порубка встановлено штраф – до 850 грн. (стаття 153 КУпАП).

Якщо Вам стало відомо про випадки вирубки дерев, підпалу зелених насаджень, трав, рослинності або сміття, просимо негайно телефонувати на «гарячу лінію» ДСНС за номером 101 або 112,  до чергової частини поліції за номером 102 або черговому районної державної адміністрації за номером      3-14-58.

Не будьте осторонь. Подбаємо про екологічне благополуччя нашої громади разом!