11.04.2019 | 8:20

Цю дату згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН було встановлено в пам’ять про інтернаціональне повстання в’язнів найбільшого концентраційного табору – Бухенвальд. Саме 11 квітня 1945 року останній в’язень вийшов з його воріт із сумно відомим написом «Jedem das Seine» – «Кожному своє».

Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів.

Під час Другої світової війни в таборах смерті перебувало 18 мільйонів осіб, з них 5 мільйонів - громадяни Радянського Союзу. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності, стійкості, витривалості.

Багато днів минуло з того часу, коли люди томилися в неволі нацистських окупантів та вшановуємо тих, хто і сьогодні з нами.

Сьогодні згадуємо про тих, чиє життя обірвалось за колючим дротом концтаборів та вшановуємо тих, хто і сьогодні з нами.

В цей день бажаю всім, хто пройшов крізь пекло концтаборів, міцного здоров’я, щастя, турботи й підтримки з боку рідних та оточуючих.

Щиро, Р. Гончаров