06.05.2019 | 11:45

Птахи відіграють важливу роль у природі та житті людини. В природних умовах  існують складні взаємозв'язки між птахами й рослинами, з одного боку, та між птахами й іншими тваринами - з іншого. Частина птахів щороку мігрує з далекої півночі на далекий південь і повертається назад. Завдяки діяльності мігруючих птахів підтримується баланс екосистеми в цілому. Міграція птахів,є одним із індикаторів біорізноманіття, здоров’я екосистеми, змін клімату.

 У другу суботу та неділю травня відзначається Всесвітній день мігруючих птахів. Історичною передумовою установи цього Дня стала Міжнародна конвенція з охорони птахів, підписана в 1906 році. Всесвітній день мігруючих птахів проходить під егідою Конвенції по мігруючих видів і Африкансько-Азіатського угоди по мігруючим птахам. Ці обидві міжнародні угоди є частиною Екологічної програми ООН.

Співпраця створює єдину всесвітню кампанію, організовану навколо головних міграційних коридорів птахів планети. До них відноситься афроєвразійські, східноазіатсько-австралійські та американські міграційні шляхи. З 2018 року відзначення Всесвітнього дня мігруючих птахів мають організовувати двічі на рік, в другу суботу травня та жовтня і, крім того, протягом року, коли мігруючі види птахів присутні в даній місцевості.

Всесвітній день мігруючих птахів у 2019 році припадає на 11 травня та 12 жовтнята пройде під лозунгом «Захист птахів: вирішення питань забруднення пластиком!».

Відзначення цього дня дає можливість кожному зробити свій внесок у зменшення загроз для птахів та для їхнього захисту. Будь-яка участь сприятиме успіху ціє кампанії: вивчення птахів у природних умовах, навчальні програми, лекції, екскурсії, художні виставки чи громадські події. Долучімось  до цього і ми! 

Для отримання додаткової інформації, звертайтеся на офіційний сайт Всесвітнього дня мігруючих птахів (ВДМП) за посиланням: http://www.worldmigratorybirdday.org.