06.05.2019 | 14:20

З настанням весни настав час відпочинку, подорожей, зустрічей на природі. Проте, аби не картати себе за наслідки безвідповідального відпочинку, треба знати правила: риболовлі, поводження у лісі, збирання рослин, випалювання трави, полювання.

Не варто забувати про елементарні правила безпеки, дотримання яких стане гарантією того, що відпочинок завершиться без надзвичайних подій.

Якщо ви відпочиваєте на природі, необхідно пам’ятати, що порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для вашого життя.

Щоб уникнути лісових пожеж, дотримуйтесь наступних правил:

– не розводьте багаття у лісі, окрім призначених для вогнищ місць;

– не засмічуйте місце відпочинку;

– обгороджуйте та розчищайте місце розпалення багаття;

– не розводьте відкритий вогонь поруч із сухою рослинністю та господарчими будівлями;

– не розкидайте недопалки та сірники на суху лісову підстилку;

– стежте, щоб діти не бавилися з вогнем;

– не створюйте смітники в лісі та на прилеглих землях, тим більше, не підпалюйте їх;

– приберіть місце погашеного вогнища, переконайтесь, що горіння відсутнє.Якщо ви відпочиваєте поблизу водойм:

– не лишайте дітей без нагляду біля води;

– не запливайте далеко. Ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо ви не впевнені у своїх силах;

– температура води повинна бути не нижче +17 °С, в більш холодній перебувати небезпечно. Плавайте у воді не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3 – 5 хвилин;

– не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

– пам’ятайте — відпочивати та купатися можна лише на спеціально обладнаних пляжах;

– ніколи не пірнайте в незнайомих місцях;

– не наближайтесь до суден, човнів і катерів, які пропливають поблизу вас.

Також, необхідно не забувати під час відпочинку на природі  про адміністративну відповідальність, до якої можуть притягнути порушників законодавства про охорону довкілля. Зокрема, за розведення багаття не у спеціально відведеному для цього місці може бути накладено штраф до 255 грн, а якщо це діяння спричинило пожежу - штраф до 850 грн. За засмічення лісів та паркових зон передбачено штраф від 425 до 850 грн, за порушення правил рибальства - до 680 грн, правил полювання - до 1020 грн.

За отриманням безоплатної правової допомоги можна звернутись до відділу «Кегичівське бюро правової допомоги Первомайського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

смт. Кегичівка, вул. Волошина, 29, тел. (05755) 3-11-84

Прийом громадня щодня, крім вихідних та святкових днів, з 08:00 до 17:00.