08.05.2019 | 15:30

В архівному відділі  Кегичівської районної державної адміністрації з нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні презентовано документальну виставку «1939-1945 роки. Подвиг, що залишиться у віках».

В ці святкові дні важливо висловити повагу всім борцям проти нацизму, увічнити пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни. Тому тематичні виставки до 9 Травня в архівному відділістали традиційними.

Документи, що експонуються на виставці, дають змогу ознайомитися зі   статистичними даними про кількість населення району у зазначений період, умовами проживання у напівзруйнованих хатах та землянках, нанесеннями збитків жителям під час відступу німців з Кегичівщини. Значний інтерес викликають розміщені на виставці списки місцевих жителів, вивезених на примусові роботи до Німеччини, їх місце перебування та виконання робіт на чужині.

Пожовклі сторінки протоколів зборів колгоспників свідчать про те, що в ті нелегкі часи жінки, діти, діди сіяло зерно, збирали врожаї, турбувалися за сиріт та вдів та  допомагали воїнам.