03.07.2019 | 13:00

Африканська чума свиней (АЧС) на території України стала реальною загрозою і може завдати непередбачуваних збитків. Тому головне завдання – не допустити  занесення збудника цієї страшної хвороби на територію району.

На території Харківської області останній випадок зареєстровано в приватному секторі с.Котелевка Краснокутського району. Вірус виявляється на територіях, раніше вільних від даної інфекції, що вказує на поширення вірусу АЧС на поголів'я свиней. При цьому в більшості випадків захворювання зареєстровано саме у домашніх свиней.  Для запобігання зараженню свиней на африканську чуму обов'язковим є суворе дотримання ветеринарно-санітарних (гігієнічних) вимог. Необхідно максимально обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, що перебувають у вільному, неконтрольованому утриманні (собаки, коти тощо). Обовязковими є  щеплення тварин проти класичної чуми свиней, пороведення дезінфекційних та дезінсекційних заходів.

Рекомендуємо керівникам господарств заборонити комплектувати ферми ремонтним молодняком  з інших господарств без попереднього погодження  з управлінням Держпродспоживслужби  в Кегичівському районі.

Будьте уважні, адже вимушений забій (без ветеринарного огляду), завезення тварин без відповідних документів, згодовування харчових відходів може призвести до спалаху хвороби в вашому господарстві. Наголошуємо, аби громадяни не закупляли корми та зерно із Полтавської та Сумської областей, де нещодавно були виявлені випадки даного захворювання. З метою попередження АЧС в господарствах населення Кегичівського району фахівцями ветеринарної служби проводяться подвірні обходи з проведенням клінічного огляду свинопоголів'я.  За наявності ознак захворювання свійських свиней або виявленні трупів диких кабанів потрібно негайно повідомити спеціалістів Кегичівського  районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області та РДЛВМ в Кегичівському  районі за телефоном 3-10-10.