10.07.2019 | 13:10

З 1 січня 2019 року у Державній службі зайнятості запроваджено Інститут кар’єрного радника. Відповідно до нововведень функції фахівців, які обслуговують шукачів роботи, розділились на реєстраторів та кар’єрних радників.

Перед тим, як почати роботу з кар’єрним радником, клієнт потрапляє на прийом до фахівця, який виконує функції реєстратора. Реєстратор знайомиться з відвідувачем і дізнається про його потреби щодо працевлаштування, рівень мотивації до праці, досвід роботи, побажання та сприяє працевлаштуванню клієнтів. Робота реєстратора є надзвичайно важливою, адже це перший фахівець, який супроводжує клієнта, що звертається до служби зайнятості. Від спілкування з реєстратором у громадян, які звертаються до служби зайнятості формується думка про роботу всієї установи. Ця людина повинна бути компетентною, здатною правильно оцінити професійні потреби та можливості людини і, головне, вірно спрямувати клієнта – або до роботодавця, або до кар’єрного радника. Саме від дій реєстратора залежить подальший процес перебування особи на обліку та оперативне її працевлаштування.

Кар’єрні радники – це ті фахівці, які здійснюють супровід клієнтів під час перебування на обліку в службі зайнятості з метою подальшого їх працевлаштування. Вони допомагають клієнтам прийняти максимально вигідне рішення, аби особа якнайшвидше повернулась на ринок праці.

Разом з тим для підвищення ефективності та якості надання послуг необхідне подальше внесення змін до законодавства про сприяння зайнятості населення та трудового законодавства, щоб викорінити утриманські настрої у працездатного населення, а також для зменшення дисбалансу між попитом та пропозицією робочої сили.

Зазначимо, що станом на 1 липня 2019 року за сприяння Кегичівської районної філії ХОЦЗ працевлаштовано 788 осіб, із них 31% - до набуття статусу безробітного. Близько 266 безробітних були охоплені професійним навчанням з подальшим працевлаштуванням до роботодавця Кегичівського району. Брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру 373 особи. Надано профорієнтаційних послуг 1024безробітним.

За 6 місяців 2019року укомплектовано 779вакансій, рівень укомплектування 95%.