17.07.2019 | 13:40

Збирання ранніх зернових та зернобобових культур добігає кінця.

Незважаючи на надто спекотний червень, у нас збирають хліб з урожайністю вище середньообласних показників.

Вирощуванням ранніх зернових в районі займаються 45 підприємств на площі 15227 га. В середньому по району – урожайність ранніх зернових становить 36,0 ц/га. Озима пшениця – 42,0 ц/га (торік – 30,9), ярий ячмінь – 30 ц/га (торік – 30,3), горох – 16,9 ц/га (минулого року – 21,8).

Найбільшу площу збирання серед ранніх зернових по господарствах маємо по озимій пшениці – 66% від усієї площі, на другому місці ячмінь – 20%, третє місце за горохом – 12%.

За урожайністю озимої пшениці район займає 8 місце в області, а за ужинком ячменю та гороху знаходиться в середній частині рейтингової таблиці.

Зазначимо, що одні з найкращих результатів по збиранню ранніх зернових має ТОВ «Слобожанське-Агро» більше ніж 50 ц з гектара, де основною хлібною культурою зайнято 1485 га, це найбільший клин серед господарств району, а за урожайністю слобожанці утримують третю позицію після ТОВ АФ «Сади України» та ТОВ АФ «Українське насіння», де зібрали майже по 60 ц пшениці з гектара.

Близько 50 ц з гектара зібрано пшениці на полях ПП «Агропрогрес» (директор А.Є. Хвесик), ПОСП «Мажарка» (директор В.П.Валенко), ПОСП «Софіївка» (директор В.Г. Луценко), ФГ «Паритет А» (голова А.А. Хвесик), ФГ «Труд 2012» (голова В.В. Басистий).

Понад 40 ц/га сягнув цьогорічний ужинок в ПП «Андріївка» (директор М.І. Пивовар), ТОВ АФ «Союз Агро» (директор В.М. Ващенко), СФГ «Олександрівське» (голова В.В. Земляна).

Належним чином у складних цьогорічних погодних умовах спрацювали в ПОСП «Рояківка» (директор С.І. Івер), СТОВ «Надія» (директор І.М. Лешко), ТОВ «Вера» (директор О.І Дорошенко), ПП «Ерідан» (директор О.І. Колос).

Станом на 18 липня жнива в районі завершуються, горох і ячмінь вже зібрано повністю, а пшеницю зібрано майже на 90% прогнозованих до збирання площ. Отже, будемо з хлібом.