15.08.2019 | 14:20

14 серпня 2019 року у приміщенні  Архівного відділу Кегичівської районної державної адміністрації відкрилася виставка архівних документів, присвячена 28-ій річниці Незалежності України.

Стверджуючись як самостійна, незалежна держава, Україна пройшла величезний шлях від козацької держави часів Богдана Хмельницького до серпня 1991 року, коли Верховною Радою України було прийнято історичний документ важливого значення для долі українського народу — Акт проголошення незалежності України.

Державний Прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, символ її суверенітету й уособлення самобутності та спадкоємності державотворчих традицій. Першого грудня 1991 року, після всенародного референдуму на політичній карті світу з'явилася нова незалежна, суверенна, соборна держава Україна, якій необхідно мати всі атрибути державності: Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

28 січня 1992 року сесія Верховної Ради України прийняла Постанову "Про Державний прапор України". Ним став саме національний синьо-жовтий стяг з відношенням сторін (довжини до ширини) 3:2.

Указом Президента від 07 серпня 2009 року заснована щорічна офіційна церемонія підняття прапора 23 серпня о 9-й годині по всій Україні.

Процес становлення нової держави є нелегким, та попри все, здобуваючи перемоги і  долаючи всі труднощі, незалежна Україна впевнено крокує по шляху до процвітання, правової, економічної, політичної стабільності.

На виставці представлені копії архівних документів, а саме: постанови Президії Верховної ради України  « Про організацію і заходи щодо забезпечення проведення на території Української РСР всесоюзного референдуму 17 березня 1991 року», «Звернення Президії Верховної ради України до політичних партій, рухів, організацій республіки», Закону України   від 11 жовтня 1991 року «Про відповідальність за діяльність, спрямовану на порушення територіальної цілісності України», постанови Верховної Ради Української РСР від 24 серпня 1991 року «Про проголошення незалежності України» та  Акту проголошення незалежності України від 24 серпня 1991 року,

Добірка публікацій районної газети «Наш край» за 1991-2009 роки  відображає окремі загальнодержавні та місцеві події – складові формування Незалежності України.