16.08.2019 |10:25

З метою  ознайомлення роботодавців з комплексом послуг, які надає служба зайнятості та налагодження   взаємовигідної співпраціз представниками малого та середнього бізнесу   у приміщенні Кегичівської районної філії Харківського обласного  центру зайнятості 15 серпня 2019 року  відбулася зустріч за круглим столом фізичних осіб підприємців Кегичівського району та соціальних партнерів.

До участі в засіданні круглого столу на тему «Дієві форми співпраці та презентація послуг, які надаються службою зайнятості роботодавцям»  були запрошені , представники управління праці та соціального захисту населення  Кегичівської районної державної адміністрації ,Управління пенсійного фонду України в Харківській області.

Захід відкрила директор Кегичівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Ірина Петруняк.

Заступник директора Кегичівської районної філії ХОЦЗ Т. Тиква ознайомила присутніх із видами послуг, які надає служба зайнятості роботодавцям, а саме:

- вивчення потреб роботодавців та надання допомоги щодо укомплектування підприємств персоналом шляхом підбору необхідних працівників

-  задоволення потреб роботодавців у робочій силі при виконанні певних видів робіт, які потребують тимчасових працівників;

- консультування щодо впровадження певних норм законодавства про працю і зайнятість, державне соціальне страхування на випадок безробіття, в т.ч. при вивільненні працівників,

- сприяння укомплектуванню кадрами підприємств малого бізнесу шляхом надання компенсації єдиного соціального внеску за умови працевлаштування безробітних на нові робочі місця та певних категорій безробітних, надання компенсації витрат на оплату праці працевлаштованих за строковими трудовими договорами внутрішньо переміщених осіб;

Т.Тиква звернула увагу присутніх,  що право на компенсацію  Єдиного соціального внеску має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних.

Учасники круглого столу дискутували,  задавали питання, які виникали в ході співбесіди та  висловлювали свої думки щодо змін в законодавчій сфері, зменшення податкового навантаження  на ведення бізнесу та інше.

Про  Харківський центр професійно – технічної освіти розповіла провідний фахівець Яна Кузьменко. Одним з напрямків роботи Кегичівської районної філії ХОЦЗ є професійне навчання.  Безробітних громадян Харківський центр професійно – технічної освіти ДСЗ навчає безкоштовно за 31-ю ліцензованою робітничою професією  в стислі терміни навчання. На період навчання надається безкоштовно гуртожиток та можливість проходження практики на підприємствах м. Харків з подальшим працевлаштуванням.

Провідний фахівець Юлія Хутко ознайомила присутніх про сучасні технології взаємодії служби зайнятості та роботодавців, а саме електронний кабінет роботодавця. Це персональне автоматизоване робоче місце, доступ до якого роботодавець може отримати за допомогою комп’ютера, підключеного до мережі інтернет. Електронний кабінет зорієнтований, насамперед, на скорочення витрат часу для відвідування центру зайнятості та на підвищення рівня комфорту під час взаємодії роботодавців зі службою зайнятості.

Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Кегичівської РДА А. Мироненко  акцентував увагу учасників заходу на необхідності захисту прав працівників, своєчасності та повноти виплати заробітної плати, дотримання мінімальних державних гарантій працівників, недопущення нелегального працевлаштування та виплат «у конвертах», оформлення трудових відносин по договору цивільно-правового характеру.

Головний спеціаліст  Управління пенсійного фонду України в Харківській області Ю. Тимченко  звернула увагу  присутніх на  електронну послугу, яка надається громадянам без особистого звернення до відділу пенсійного фонду -  це надання довідок з QR - кодом.

Учасники круглого столу обговорили та затвердили рекомендації щодо активізації ролі роботодавців у збереженні та створенні нових робочих місць, дотримання законодавства про працю та зайнятість шляхом об’єднання зусиль всіх сторін соціального партнерства, спрямованих на соціально-економічний розвиток району.