04.10.2019 | 12:30

Наразі в Україні на рівні держави виникло розуміння того, що кожна дитина має право на сім’ю і має бути включена в суспільство. Послуга «раннього втручання» – новий підхід допомоги сім’ям, які виховують дітей з особливими потребами. Послуга «раннього втручання» заснована на біо-психосоціальній моделі, що враховує стан здоров’я, але зосереджена на можливостях дитини, її самостійності та активній участі в житті своєї сім’ї, суспільства, а також на покращанні якості життя сім’ї в цілому.

03 жовтня 2019 року фахівець із соціальної роботи Кегичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Ляпіна взяла участь у тренінгу з метою підготовки до реалізації проекту «Розбудова послуги раннього втручання в Харківській області» на базі Благодійного фонду «Інститут раннього втручання» в м. Харкові.

Оговорювали питання моделі інвалідності, що таке сучасне раннє втручання, як можна раніше виявити, що дитина має порушення розвитку або високий ризик, а родина потребує послуги раннього втручання.Досвідчені психологи, фахівці поділилися своїми знаннями, досвідом та докладно розповіли про послугу «раннього втручання», її концепцію, принципові відмінності, чому вона є такою важливою та необхідною у спектрі вже існуючих послуг в Україні.