08.10.2019 | 16:20

Кегичівське  районне управління  ГУ Держпродспоживслужби в Харківській області нагадує, що з 20 вересня 2019 року настала кінцева дата, коли система безпечності харчової продукції (НАССР) має бути впроваджена на всіх українських потужностях. Це стосується й малих потужностей діяльність яких так або інакше пов’язана з харчовими продуктами.

Система НАССР в Україні  базується на сімьох основних принципах:

1. Аналіз небезпечних чинників;
2. Встановлення критичних контрольних точок;
3. Встановлення критичних меж;
4. Встановлення процедури моніторингу;
5. Розробка коригувальних дій;
6. Зберігання і актуалізація документів;
7. Оцінка ефективності.

Відповідно до вищевказаних принципів  на кожній потужності (переробне підприємство, пекарня, кулінарний цех, ресторан, кафе, їдальня, харчоблок, бар, продуктовий магазин, кіоск, лоток та ін.) повинна бути в наявності розроблена документація, програми-передумови, закріплено наказами відповідальних осіб, забезпечено ведення відповідних записів, які б підтверджували дієвість такої системи на потужності та забезпечення простежуванності (походження харчових продуктів, матеріалів, що контактують із харчовими продуктами, речовин, що призначені для включення в харчові продукти на всіх стадіях виробництва, переробки та обігу).

Впровадження цієї системи в Україні регулюється Законами від 23.12.97 р. № 771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності харчових продуктів»(далі – Закон № 771) та від 18.05.17 р. № 2042-VIII«Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Так, Законом № 771 установлено вимоги до впровадження систем управління безпечністю харчової продукції за принципами системи НАССР. Такий обов’язок покладено безпосередньо на операторів ринку (ст. 20, 21 Закону № 771).

За невиконання обов’язку стосовно впровадження на потужностях постійно діючих процедур, заснованих на принципах системи НАССР,ЗУ  № 2042, ст. 65 передбачено відповідальність оператора ринку (штрафні санкції).

Пропонуємо всім операторам ринку харчових продуктів терміново розробити та впровадити на всіх потужностях постійно діючіпроцедури, заснованіна принципах системи НАССР. Інформуємо, що  на сайті «Prometheus»  можно переглянути безкоштовний онлайн - курс по  НАССР,   що  стане Вам в нагоді при розробці та впровадженні вищезазначених процедур.