21.11.2019 | 16:30

Говорячи про права жінок, цікаво буде дізнатися, що, наприклад, у Давній Греції жінки не мали ніяких прав, а деякі грецькі мислителі вважали, що жінок не варто вчити навіть грамоті, оскільки знаючи забагато, вони перестануть коритися чоловікові. До речі, сьогодні, за даними глобальної статистики ООН, жінки становлять 75% усіх неписьменних людей у світі.

Навіть святий Тома Аквінський – філософ, теолог  вірив, що жінка є недосконалим чоловіком. Схожі погляди мав і Аристотель, Сократ взагалі любив повторювати: «Три речі можна вважати щастям: що ти не дика тварина, що ти  грек, а не варвар, і що ти чоловік, а не жінка».

На щастя, сучасний світ руйнує стереотипи, і жінки поступово відновлюють свої права. В Україні чинне законодавство ґарантує чоловікам та жінкам рівні права та можливості. Але наскільки вони реально допомагають жінкам відчути себе рівними в політичній, соціальній, культурній, економічній сфері та в повсякденному житті – питання риторичне.

«Жінкам про їх права» - саме такою була  тема  засідання жіночого клубу «Шлях до успіху»  у Кегичівській районній філії Харківського обласного центру зайнятості. До участі у засіданні була запрошена  Зінченко Вікторія Борисівна – начальник відділу «Кегичівське бюро правової допомоги» Первомайського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Вікторія Борисівна звернула увагу жінок на нормативні документи, що регламентують питання соціального захисту прав жінок; познайомила з державною установою, що об’єднує всеукраїнську професійну мережу юристів, готових  надавати правову допомогу, захищати їхні законні права та інтереси у суспільстві; ознайомила з проявами різних видів домашнього насильства, як протидіяти у даній ситуації та до яких служб звертатися за допомогою.

На завершення засідання усі учасники одноголосно  дійшли висновку, що жінкам необхідно більш активно брати участь у громадській діяльності суспільства, руйнувати стереотипи над самовдосконаленням, знати  свої права та не давати можливості їх комусь порушувати. А тісна співпраця між службою зайнятості та соціальними партнерами буде лише сприяти вирішенню проблем жіноцтва.