22.11.2019 | 10:45

Раннє втручання надає свої послуги насамперед дітям перших років життя, оскільки раннє виявлення біологічних та соціальних факторів ризику щодо порушення розвитку дитини дає можливість своєчасно почати інтенсивну допомогу у ранньому віці, коли розвиток дитини особливо піддається впливу і є можливість попередити ускладнення неповносправності в функціонуванні сім`ї, так і в фізичному та психосоціальному розвитку дитини.

21 листопада 2019 року фахівець із соціальної роботи Кегичівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Юлія Ляпіна взяла участь у другому тренінгу з метою підготовки до реалізації проекту «Розбудова послуги раннього втручання в Харківській області» на базі Комунальної установи «Центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю «Жемчужинки» в м. Лозова.

Оговорювали цілі програми «Батьки за раннє втручання в Україні», якими є: 1. Раннє втручання представляє собою заходи, орієнтовані на розвиток дитини раннього віку, а також на супровід батьків цієї дитини, які здійснюються безпосередньо після визначення стану та рівня розвитку дитини.2. Раннє втручання спрямовано як на дитину, так і на батьків, родину та її соціальне оточення».3. Програма «Батьки за раннє втручання в Україні» розроблена з урахуванням можливостей, що з’явилися в результаті включення питання раннього втручання в порядок денний державних реформ.

Досвідчені психологи, фахівці поділилися своїми знаннями, досвідом та докладно розповіли про послугу «раннього втручання», її концепцію, поведену роботу та принципові відмінності, чому вона є такою важливою та необхідною у спектрі вже існуючих послуг в Україні.