12.12.2019 | 14:20

11 грудня 2019 року, в рамках проведення Всеукраїнського тижня права, учні  Медведівської ЗОШ   разом з начальником відділу активної підтримки безробітних Кегичівської районної філії Харківського обласного центру зайнятості Волошиною Яніною Іванівною  завітали до Кегичівського районного суду. Мета цього заходу – ознайомити учнів з процесом розгляду судових справ, формування правової культури, свідомості та поваги до суду.

Зустріли випускників керівник апарату Кегичівського районного суду - Мирощенко Олена Вікторівна, секретар судового засідання – Пісковська Зінаїда Сергіївна, головний спеціаліст – Пахомов Олег Володимирович.

Школярі розпочали екскурсію із канцелярії суду, адже саме з цього відділу розпочинається облік усіх звернень та формування судових справ, і діти мали нагоду поспостерігати за тим як заводиться судова справа.

Продовжилась  екскурсія в залі судових засідань. З вітальним словом перед учнями виступила Олена Вікторівна, яка  розповіла про структуру установи, роботу судді, ознайомила з вимогами, яким мають відповідати особи, що бажають працювати у галузі права, перелічила вищі навчальні заклади України, які готують юристів, надала практичні поради щодо вибору професії.

Також Олена Вікторівна  повідомила, що Кегичівський  районний суд  розглядає справи в порядку цивільного, кримінального, адміністративного судочинства та справи про притягнення осіб до адміністративної відповідальності. Розповіла про особливості своєї професії, адже робота в суді є надзвичайно складною та відповідальною, бо високий рівень професійної підготовки, суворе дотримання процесуальних норм, винесення законного, обґрунтованого рішення судом є однією з найважливіших гарантій забезпечення прав і законних інтересів громадян.

Зінаїда Сергіївна розповіла учням цікаві факти з історії судочинства,  звернула увагу школярів на види покарань неповнолітніх за вчинені правопорушення та  як відбувається судове засідання .

Живе спілкування з представниками правосуддя справило  неабияке враження на учнів, відкрило їм двері до вибору найпрестижніших професій сьогодення .

Таким чином, школярі на власні очі побачили, що суд - це прогресивна установа, завданням якої є встановлення справедливості.

Сподіваємося, що час, проведений в Кегичівському районному суді, сприятиме формуванню правосвідомості у підростаючого покоління.