04.03.2020 | 8:30

Чиста вода – це благополуччя нащадків.

Якість життя майбутніх поколінь

залежить від нашого ставлення сьогодні

до водних ресурсів та до природи взагалі!

 

Щороку 22 березня світова спільнота відзначає Всесвітній День води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором.

Всесвітній День води – це можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства та покликаний підвищити розуміння важливості збереження екологічно чистого стану водних ресурсів, заохочуючи при цьому споживачів, науковців, фахівців і громадськість як на національному, так і на міжнародному рівнях розробляти та реалізовувати заходи для запобігання забрудненню водних ресурсів, їх захисту, збереження, поліпшення їх водного режиму та якості води водних екосистем.

Україна є однією з найменш забезпечених водою серед країн Європи, у маловодні роки дефіцит води відчувається навіть у басейнах великих рік, тому в Україні проблема води завжди є і буде актуальною й гострою. До того ж багато комплексів очисних споруд перевантажені і працюють неефективно, внаслідок чого з року в рік погіршується санітарний стан річок та водоймищ, цілий ряд яких є джерелом питного водопостачання міст та інших населених пунктів України. Забезпеченість чистими водними ресурсами є однією з складових національної безпеки України.

Тому, тільки об’єднанням зусиль державних структур, громадськості, підростаючого покоління, ми зможемо зберегти наше природне багатство – річки та водойми. Саме ці спільні зусилля допоможуть забезпечити водне благополуччя кожного з нас,благополуччя води, яку ми п’ємо, на берегах, яких ми відпочиваємо та рибалимо. Від нас з вами залежить, чи зможуть наші діти побачити красу українських річок, які, поки що, є джерелом натхнення для художників і поетів. Не залишайте після пікніків та прогулянок сміття на берегах річок, в парках та в лісі. Всі ми живемо «внизу за течією» і тому захист та збереження води – це відповідальність кожного із нас! Процвітання майбутніх поколінь залежить від цього дорогоцінного ресурсу – чистої води!

Відеоролики про дбайливе ставлення до українських річок та щодо наслідків потрапляння фосфатів до водойм, впливу кліматичних змін на водні ресурси розміщено на офіційному веб-сайті Держводагенства, у соціальній мережі «Фейсбук» та  YouTube за посиланням:

 https://www.youtube.com/watch?v=2MYnNtNmCE0

 https://www.youtube.com/watch?v=5APu5t-IPc

 https://www.youtube.com/watch?v=iBi9SS12ioA&t=3s