13.03.2020 | 10:50

За 2019 рік  на станціях та перегонах «Південної залізниці» було травмовано 95 громадян, у тому числі 57 зі смертельним наслідком. Аналіз травматизму свідчить про те, що більшість нещасних випадків сталися із-за порушень громадянами «Правил безпеки громадян на залізничному транспорт України» (затверджені наказом МТУ від 22.11.2007 № 1059).

Ми з вами повинні пам’ятати та виконувати наступні правила проходу та проїзду громадян на залізничному транспорті:

•  Прохід громадян через залізничні колії допускається тільки у встановлених і обладнаних для цього місцях.
  •  Необхідно користуватися спеціально обладнаними для цього пішохідними переходами, тунелями, мостами, залізничними переїздами, шляхопроводами. На станціях, де мостів і тунелів немає, переходьте колії по настилах, а також в місцях, де встановлені покажчики «Перехід через колії».
  •  При переході через залізничні колії необхідно переконається у відсутності поїзда, що рухається, локомотива або вагонів.

Не допускається на залізничних коліях і пасажирських платформах:

• Переходити або перебігати через залізничні колії перед поїздом, що наближується, якщо відстань до нього менше 400 м. Переходити колії відразу ж після проходу поїзда одного напрямку, не переконавшись у відсутності прямування поїзда зустрічного напрямку'.
  • Перелазити через автозчепні пристрої між вагонами; підлазити під пасажирськими платформами і залізничним рухомим складом.
  • Заходити за обмежувальну лінію на краю пасажирської платформи.
  • Бігти по пасажирській платформі поруч з поїздом, що прибуває.
  • Грати у рухливі ігри.
  • Залишати дітей без нагляду (громадянам з дітьми).
  • Стрибати з пасажирської платформи на залізничну колію.
  • Проходити по залізничному переїзду при заборонному сигналі світлофора переїзної сигналізації незалежно від стану та наявності шлагбаума.
  • Підніматися на опори і спеціальні конструкції контактної мережі і повітряних ліній та штучних споруд.
  • Торкатися до проводів, що йдуть від опор і спеціальних конструкцій контактної мережі і повітряних ліній електропередачі.
  • Наближатися до обірваних проводів.
  • Пошкоджувати, забруднювати, загороджувати, знімати, самостійно встановлювати знаки, покажчики чи інші носії інформації;
  • Залишати на залізничних коліях речі.

Пам’ятайте: дотримання зазначених вимог вбереже Вас від фатальних випадків при знаходженні на території станцій, вокзалів та залізничних перегонах.