13.03.2020 | 13:45

Державною екологічною інспекцією України розпочало щорічну операцію «Первоцвіт», метою якої є запобігання протиправному збиранню, продажу та вивезенню за межі України рідкісних видів рослин, занесених до Червоної книги України, серед них: підсніжник складчастий, білоцвіт весняний, цикламен Кузнєцова, шафран Гейфелів, шафран кримський, шафран весняний та інші.

Районною державною адміністрацією, органами місцевого самоврядування та працівниками правоохоронних органів  вживаються відповідні заходи щодо запобігання незаконної торгівлі рослинами занесеними до Червоної книги України.

За знищення первоцвітів законодавством України передбачено адміністративну відповідальність, вилучення незаконно здобутого та відшкодування винними збитків.

Статтею 90 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) передбачено покарання для збирачів червонокнижних рослин – від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно добутого.

Відповідно до статті 881 КУпАП  передбачено накладення штрафу на бажаючих незаконно збагатитися від продажу первоцвітів –  від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Також однією із складових проведення природоохоронної акції є пропаганда відмови від купівлі первоцвітів, бо ж недарма кажуть, що попит породжує пропозицію. Тож вкотре закликаємо кожного з вас: відмовтесь від купівлі червонокнижних первоцвітів, зробіть свій вклад у боротьбу з їх незаконним продажем та знищенням, задля наших майбутніх нащадків, щоб ми могли милуватися цією красою й надалі.

Якщо Ви стали свідком незаконного збору або продажу весняних квітів, повідомляйте про це Державну екологічну  інспекцію у Харківській області за номером (057) 725-59-95.