13.03.2020 | 14:45

З настанням весняно-літнього пожежонебезпечного періоду на Харківщині різко збільшилася кількість пожеж в природних екосистемах. Щодня підрозділи пожежно-рятувальної служби ліквідовують загорання лісової підстилки, пожнивних залишків, сухостою, сміття, очерету, тощо. Протягом 2019 року на території Кегичівського району виникало 76 пожеж в екосистемах, що завдали значного матеріального збитку державі понад 3 млн гривень та  загибелі значної кількості тварин і птахів.

Причинами, що призводять до цих пожеж, з року в рік є: неконтрольоване випалювання сухої трави, луків, пасовищ, очерету, ділянок із степовою, водно-болотяною, іншою природною рослинністю, а також необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку та проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках. Це, у свою чергу, стає причиною розповсюдження полум'я на лісові насадження, а також на житлові будинки та господарські будівлі людей.

Багато громадян мають хибну думку про те, що випалювання залишків рослинності, в тому числі трави є корисним, однак спалювання негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей. Зокрема, під час горіння виділяються різноманітні речовини, які загострюють або викликають захворювання, переважно серцево-судинної системи та дихальних шляхів.

Шановні громадяни, не провокуйте пожежі в екосистемах. Пам’ятайте, що спалювання сухої трави завдає значного збитку державі та, в першу чергу, навколишньому середовищу, може спричинити пожежі у житловому секторі, знищити лінії електромереж, лісові насадження. Становлять серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян. Не створюйте проблем собі та оточуючим, сумлінно дотримуйтеся правил пожежної безпеки.

У випадку виникнення пожежі, надзвичайної події телефонуйте до Служби порятунку «101».