23.03.2020 | 17:00

Стрімке поширення коронавірусу COVID-19 у світі та оголошення 11 березня 2020 ВООЗ цього вірусу пандемією все більше наводить острах на кожну людину. На жаль, не оминула ця інфекційна хвороба і Україну.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» установлено з 12 березня до 3 квітня 2020 року на всій території України карантин.

Наявність лабораторно підтверджених випадків зараження коронавірусом COVID-19, у тому числі і смерті від нього, спонукали до введення режиму надзвичайної ситуації . Люди часто не розуміють, що означає цей режим та часто плутають його з надзвичайним станом.

 

Режим надзвичайної ситуації:


▪ вводиться за рішенням Кабінету Міністрів України, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування
▪ має тимчасовий характер
▪ підстава - виникнення надзвичайної ситуації з тяжкими наслідками
▪ поширюється на всю державу або на окремі її території

▪має на меті недопущення розповсюдження надзвичайної ситуації та ліквідація її наслідків

 

 Надзвичайний стан — “жорстішиий варіант”, стосовно коронавірусу COVID-19 він може бути введений лише у разі виникнення особливо тяжкої пандемії цієї інфекції на загальнодержавному рівні, що створює загрозу життю і здоров’ю значних верств населення. Також надзвичайний стан в Україні або в окремих її місцевостях вводиться тимчасово (до 60 діб) Указом Президента України, який підлягає затвердженню Верховною Радою України протягом двох днів з моменту звернення Президента України.

 

Особливі умови життєдіяльності людей

У разі тимчасового введення режиму надзвичайної ситуації в такому ж режимі починає діяти єдина державна система цивільного захисту. Керівництво системою здійснює КМУ, а безпосереднє керівництво діяльністю – Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

Органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування за поданням відповідних головних державних санітарних лікарів у межах своїх повноважень у разі виникнення чи загрози виникнення або поширення особливо небезпечних і небезпечних інфекційних хвороб, можуть запроваджувати у встановленому законом порядку на відповідних територіях чи об'єктах особливі умови та режими праці, навчання, пересування і перевезення, спрямовані на запобігання та ліквідацію цих захворювань та уражень. (ст. 30 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»).

 

Поліція у режимі надзвичайної ситуації:

  • може проникнути до житла чи іншого володіння особи без вмотивованого рішення суду в невідкладних випадках, пов’язаних із рятуванням життя людей та цінного майна під час надзвичайних ситуацій;
  • може обмежувати або забороняти рух транспорту і пішоходів на окремих ділянках вулиць і автомобільних доріг під час надзвичайних ситуацій, якщо це необхідно для забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони життя і здоров’я людей;
  • може вимагати від особи (осіб) залишити визначене місце на певний строк або заборонити чи обмежити особам доступ до визначеної території або об’єктів, якщо це необхідно для забезпечення публічної безпеки і порядку, охорони життя і здоров’я людей


Варто пам’ятати, що режим надзвичайної ситуації завжди порушує нормальні умови життєдіяльності людей задля збереження їх життя, здоров’я та безпеки.

Поряд з кримінальною відповідальністю за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням, передбаченою статтею 325 Кримінального кодексу України, недотримання умов режиму надзвичайної ситуації та небажання змінювати свій звичний графік життя може коштувати якраз і життя та здоров’я нам, нашим близьким і будь-якій пересічній людині, у якої теж є рідні та близькі. Будьмо свідомими і з гідністю сприймаймо виклики, які дає нам життя, в тому числі у боротьбі з коронавірусом COVID-19.

 

Як отримати правову допомогу дистанційно?


-зателефонувати на безкоштовний номер системи надання безоплатної правової допомоги 0-800-213-103

-зателефонувати за номером телефону відділу «Кегичівське бюро правової допомоги» Первомайського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги: (05755) 3-11-84

-або на Skype:     live:c8a70223b514fbcb з 08.00 до 17.00 год.у робочі дні, з пн. по пт.

-написати на електронну пошту на адресу:kehychivЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

-зателефонувати за номером телефону Первомайського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги: (05745) 2-71-03, 2-71-04

-або на Skype: pervomayskyy.kharkiv з 08.00 до 17.00 год.у робочі дні, з пн. по пт.

(05762) 3-11-04

-скористатися правничою вікіпедією WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua


-прочитати правову консультацію на телеграм-каналі "Безоплатна правова допомога" https://t.me/ualegalaid