08.05.2020 | 8:00

Для кожного з нас перші дні травня – це дні пам’яті найстрашнішої війни всіх часів, Другої світової. Героїв та жертв тієї війни ми пам’ятатимемо завжди. Адже для кожного з нас це - особиста історія.
Спогади про Другу світову зберігаються в кожній родині. У кожного вони різні: в когось діди та прадіди воювали, в когось – загинули, були в окупації чи в полоні. Але в нашій країні, мабуть, не знайдеться людини, для якої Друга світова – це пусті слова, що не торкаються серця.
Тому я переконаний, що в ці дні нікому не потрібні нагадування про кількість загиблих і кількість спустошений міст та сіл. Історія того, як воювали, виживали та рятували один одного люди в 1940-х роках закарбована в нашій пам’яті разом із образами наших дідусів і бабусь, разом зі світлинами родичів, яких ми втратили в тій війні.
8 та 9 травня ми ще раз згадаємо тих, хто пішов, та ще раз подякуємо тим, хто пережив цю війну й зараз поруч із нами. На жаль, цього року ми не зможемо зробити це все разом. Карантин триває, і я дуже прошу всіх дотримуватися обмежень і в ці травневі дні. Пам’ять – не на меморіалах, вона – в нашій душі та серці.
Шануймо героїв Другої світової! Пам’ятаймо всіх, хто загинув.
Дякую всім ветеранам, які сьогодні з нами. Здоров’я вам та сил!

 

Голова Харківської обласної державної адміністрації Олексій Кучер