19.05.2020 | 15:25

57% кредитів за програмою залучили сільгосппідприємства, представники сфери торгівлі та виробництва – 17% та промисловці - 6%.

Загалом 462 кредити на суму 283,5 млн грн і дев’ять банків-партнерів - такими є результати реалізації Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" станом на 15 травня 2020 року.

За інформацією міністерства, у регіональному розрізі найбільш дієвою програма виявилась у Кіровоградській (9%) та Вінницькій областях (9%). На другому місці – Полтавська область (7%). Лише трохи відстали від лідерів підприємці Черкащини (6%) та Хмельниччини (6%).

„Сотні підприємців вже отримали підтримку в розбудові бізнесу. Однак, на жаль, тисячі отримують відмови від банків-партнерів. Так, станом на 15 травня 1241 заявка була відхилена. Серед найпоширеніших причин відмови – необґрунтованість бізнес-плану (26%), недостатня кредитоспроможність (22%), ділова репутація (20%)”, - звертають увагу фахівці.

Днями Фонд розвитку підприємництва планує підписати договори про співробітництво практично з усіма банками, які були погоджені Радою Фонду розвитку підприємництва. Після цього програма буде впроваджуватись через 17 уповноважених банків, які є лідерами у кредитуванні МСБ на банківському ринку України.

Нагадаємо, наразі скористатися підтримкою програми "Доступні кредити 5-7-9%" вже можуть клієнти "Укргазбанку", "Ощадбанку", "ПриватБанку", "Укрексімбанку", "Банку „Львів", "Банку „ПУМБ", "Банку „Альянс", "Райффайзен Банку Аваль", "ТАСКОМБАНКУ", "Банку „Восток» і "Кредобанку".

Урядом було підвищено ліміт доступного кредиту під 5-7-9% з 1,5 млн грн до 3 млн грн, а також розширено інвестиційні цілі, на які підприємець може отримати позику в межах програми. Програму також було доповнено антикризовим пакетом для підтримки мікро- та малого бізнесу на час дії карантинних заходів, введених урядом для подолання в Україні пандемії Covid-19.

Детальніше про програму "Доступні кредити 5-7-9%" можна дізнатися на сайті 5-7-9.gov.ua.