22.06.2020 | 09:05

Наразі до переліку найбільш привабливих місць регіону, на базі яких створюватимуть туристичні маршрути, увійшло шість об’єктів.

Розвиток внутрішнього туризму став головною темою виїзної наради, яка відбулась 19 червня у Сковородинівці. Участь у  заході взяв голова ХОДА Олексій Кучер.

«Президент України дав старт проєкту «Україна туристична». Ця тема вкрай важлива та вкрай необхідна для нашої держави в цілому й для нашого регіону. Усі весь час говорять, які в нас гарні краєвиди на Харківщині, які в нас мальовничі міста. І все це залишається словами. Зараз саме час приділити увагу всім процесам, пов’язаним з внутрішнім туризмом. Підкреслюю – всім. Тому що я, наприклад, сьогодні побачив тут красу, але добирався складними дорогами. Стан інфраструктури, яку ми на сьогоднішній день маємо, не найкращий. Нам необхідно виправляти все це», - сказав голова ХОДА.

Він зауважив, що перелік з шести «туристичних магнітів» - не остаточний.

«Ми визначили 6 маршрутів. Але я все ж таки думаю, що нам потрібно буде розширити перелік, глибоко проаналізувавши всі куточки нашого регіону. Тому що в нас є дуже багато прекрасних місць. Я хочу, щоб кожен голова РДА надав своє бачення мальовничих місць найближчим часом. І ми тоді остаточно визначимось з проєктами, які будемо потужно розвивати. А взагалі ми будемо розвивати всю Харківську область», - підкреслив Олексій Кучер.

Директор ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму» Валентина Холодок розповіла про ті об’єкти, які вже увійшли до переліку головних туристичних магнітів.

Це Шарівський палацово-парковий комплекс, Сковородинівка, художньо-меморіальний музей Іллі Рєпіна в Чугуєві. Також серед них Кицівська пустеля

«Останнім часом туристи дуже полюбляють відвідувати саме Кицівську пустелю. Це місце для фотоз’йомок та відпочинку. Особливо молодь вибирає ці місця. І ми думаємо, що в перспективі зможемо там розбудувати інфраструктуру - так, щоб цей об’єкт був таким, щоб туди хотілося приїжджати неодноразово», - розповіла Валентина Холодок.

Також до переліку увійшли парк імені Горького та екопарк Фельдмана.

На основі цих «магнітів» розроблені проєкти трьох турів, розрахованих на 3, 5 та 10 днів.