09.09.2020 | 10:00

З настанням пожежонебезпечного періоду на Харківщині різко збільшилася кількість пожеж в природних екосистемах. Щодня підрозділи пожежно-рятувальної служби ліквідовують загорання лісової підстилки, пожнивних залишків, сухостою, сміття, очерету, тощо. З початку 2020 року на території Харківської області виникло 4282 пожежі, що на 7,2 % більше, ніж за аналогічний період 2019 року. На пожежах загинуло 78 осіб. Прямі збитки від пожеж склали 45 млн. 617 тис. грн. На території Кегичівського району з початку року виникло 75 пожеж, прямі збитки склали понад 1 міліон гривень.

Причинами, що призводять до цих пожеж, з року в рік є: неконтрольоване випалювання сухої трави, луків, пасовищ, очерету, ділянок із степовою, водно-болотяною, іншою природною рослинністю, а також необережне поводження з вогнем громадян під час відпочинку та проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках. Це, у свою чергу, стає причиною розповсюдження полум'я на лісові насадження, а також на житлові будинки та господарські будівлі людей.

Багато громадян мають хибну думку про те, що випалювання залишків рослинності, в тому числі трави є корисним, однак спалювання негативно впливає на стан навколишнього середовища і загрожує здоров’ю людей. Зокрема, під час горіння виділяються різноманітні речовини, які загострюють або викликають захворювання, переважно серцево-судинної системи та дихальних шляхів.

Шановні громадяни, не провокуйте пожежі в екосистемах. Пам’ятайте, що спалювання сухої трави завдає значного збитку державі та в першу чергу навколишньому середовищу, може спричинити пожежі у житловому секторі, знищити лінії електромереж та лісові насадження. Пожежі становлять серйозну загрозу для життя та здоров’я громадян. Не створюйте проблем собі та оточуючим, сумлінно дотримуйтеся правил пожежної безпеки.

У випадку виникнення пожежі, надзвичайної події телефонуйте до Служби порятунку «101».