18.09.2020 | 11:30

     15-17 вересня 2020 року директор Кегичівського районного центру соціальних служб для сім»ї, дітей та молоді Наталія Свірідова взяла участь у міжнародній конференції “Соціальні послуги для сімей з дітьми у громадах”, яка стала майданчиком з обговорення питання побудови в громадах ефективної системи підтримки сімей з дітьми для представників Уряду, місцевого самоврядування, експертів, міжнародних та недержавних організацій. Завдання конференції - синхронізувати зусилля та спільно визначити вектори подальшої роботи у створенні систем соціального захисту (у тому числі надання соціальних послуг, здійсненні соціальної роботи), захисту прав дитини на місцевому рівні.

      Організаторами конференції виступили Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) за підтримки Німецького уряду та Німецького банку розвитку (KfW) у партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Світовим Банком та Радою Європи.

      Програма конференції була побудована навколо чотирьох основних тем: організаційна структура соціального захисту (надання соціальних послуг, здійснення соціальної роботи), захисту прав дітей у громадах, принципи і технології надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи, бюджетування соціальних послуг, кадрове забезпечення, інновації у системі соціальних послуг та соціальної роботи.

      “Реформа децентралізації посилює роль громад, зокрема у сферах захисту прав дітей, надання соціальних послуг та здійснення соціальної роботи. Така локалізація наближає послуги до найбільш вразливих категорій населення, але створює для громад і нові виклики. Ми усі - Уряд, органи місцевого самоврядування, міжнародні організації, експертне середовище, об’єднуємось, щоб спільно забезпечити сталість, безперервність і розвиток соціальної підтримки”, - повідомила Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України.

      Учасники заходу обговорили проблемні питання стосовно узгодження дій із створення систем захисту прав дитини, надання соціальних послуг, здійснення соціальної роботи та поточними державними реформами, зокрема реформою децентралізації, шукали креативні рішення для їх якісної трансформації, обмінювались дієвими практиками.

     Найчастіше піднімались питання кадрового забезпечення та підвищення кваліфікації спеціалістів, фінансування соціальних послуг, викликів у питаннях правового регулювання, міжсекторальної взаємодії, визначення потреб населення місцевих громад у соціальних послугах. Також представники громад цікавились, з чого починати побудову систем захисту прав дитини, соціальних послуг та як їх розвивати.

     “Наслідки COVID-19 загострили потребу сімей і дітей у соціальних послугах. Для України, де досі триває процес трансформації системи соціальних послуг на місцевому рівні, це стало серйозним випробуванням. Але в той же час, це поштовх до розвитку і змін, яким ми маємо скористатись.” - зазначила Лотта Сильвандер, Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні.