23.11.2020 | 16:00

Районна державна адміністрація повідомляє, що у жовтні 2020 року  проведені засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та засідання комісії з легалізації робочих місць.

На засіданнях комісій  підіймалися  питання виплати  заробітної плати  найманим працівникам та її рівня, стану зайнятості населення. Також було розглянуто питання щодо економічно-активного боргу по єдиному соціальному внеску в районі, який становить 798,4 тис. грн.

Районна державна адміністрація звертається з проханням до керівників- боржників  підприємств, установ, організацій та фізичних осіб - підприємців вжити відповідних заходів  для погашення існуючого боргу поєдиному соціальному внеску.

Одночасно нагадуємо, що від своєчасних і в повному обсязі розрахунків платників по єдиному соціальному внеску прямо пропорційно залежить страховий стаж та розмір майбутньої пенсії працюючих.

Роботодавцям, які використовують не легально найману працю рекомендуємо забезпечити дотримання вимог чинного законодавства про працю та не використовувати найманих працівників без офіційно оформлених трудових договорів,відмовитись від виплати заробітної плати «в конвертах».Це дозволить  громадянам отримати реальну соціальну підтримку.Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну заробітну плату.

Працівники, при влаштуванні на роботу, вимагайте від роботодавця легального оформлення трудових відносин через укладання трудового договору. Не позбавляйте себе соціальних гарантій, забезпечте собі гідну старість.

Суспільство має усвідомити, що легалізація заробітної плати - це гідне забезпечення майбутнього кожного з нас.

Кегичівська районна державна адміністрація